Týden náhradního rodičovství v Turnově

Úterý 16. 10. 2018 jste nás mohli potkat na náměstí Českého ráje v Turnově, kde jsme my z Centra pro rodinu Náruč uspořádali druhý ročník zábavných aktivit pro rodiny s dětmi. Celá akce proběhla v rámci Týdne náhradního rodičovství za účelem podpory a osvěty náhradní rodinné péče. Na náměstí mohl přijít kdokoli a vyzkoušet si zábavné aktivity, které byly pojaty, jak jinak, než rodinně.

Akce proběhla v rámci kampaně Libereckého kraje – Mít domov a rodinu „Samozřejmost nebo vzácnost?“ a za podpory Města Turnov.

Na příchozí tu čekalo mnoho zábavných činností s různými členy rodiny. Maminka čekala na děti, ale i dospělé (našlo se pár odvážných maminek) s malováním na obličej. Z dětí se stávaly princezny, víly, batmani, nebo jim obličej rozkvetl barevnými kvítky nebo se na něm objevila malá rybka. Tatínek učil děti zatloukat hřebíky, šroubovat a navíc si mohly samy vyrobit a odnést domů ježečka. S babičkou si mohly vyzkoušet zdobení perníčků a poté si na nich pochutnat. Dědeček hrál na housle a od dětí potřeboval pomoct s luštěním křížovky a za jejich pomoc, zahrál dětem zábavné divadlo.

Všichni příchozí si mohli vyzkoušet pouštění obřích bublin, vychutnat si jablečný mošt a ochutnat domácí buchty.

Také letos jsme sbírali obrázky do leporela na téma „Moje rodina“, abychom ho mohli zase o pár metrů prodloužit. Kromě aktivit pro děti nechyběl informační stánek, kde byly k dispozici pracovnice náhradní rodinné péče a zodpovídaly jakékoli dotazy týkající se pěstounské péče. Zájemci si domů mohli odnést informační materiály se všemi důležitými údaji.

V odpoledních hodinách byl připraven program přímo v Centru pro rodinu Náruč, kde se promítal dokument Rodiče napořád. Poté následovala beseda s pěstouny. Zájemci tak měli možnost dozvědět se více o pěstounské péči od zkušených pěstounů, kteří ochotně zodpovídali na dotazy na základě své bohaté praxe.