AKTUÁLNĚ V TURNOVĚ

AKCE / BESEDY / MIMOŘÁDNÝ PROGRAM

PRAVIDELNÝ PROGRAM – !!! PŘIHLÁŠENÍ NA DOPOLEDNÍ KURZY V NOVÉM SEMESTRU OD 22. 8. 2022 !!!


AKTUÁLNĚ V MNICHOVĚ HRADIŠTI

Podrobnosti k programu v Mnichově Hradišti naleznete ZDE nebo na facebookových stránkách NÁRUČ MNICHOVO HRADIŠTĚ.

POZOR !!! Od 4. 4. včetně do června budou dopolední aktivity Centra pro rodinu Náruč v Mnichově Hradišti přesunuty do prostor Sokolovny v ulici V. Nejedlého 596 v Mnichově Hradišti.

Město Mnichovo Hradiště nás v souvislosti s příchodem Ukrajinských občanů požádalo o poskytnutí prostor Volnočasového centra pro účely dopoledních adaptačních programu pro Ukrajinské děti. Jako náhradu nám prozatím nabídlo prostory Sokolovny v Mnichově Hradišti.

V prostorách jsem se byla podívat, budeme využívat především tělocvičnu a máme k dispozici veškeré její vybavení, což vnímám jako pozitivní věc. Pokusíme se zabydlet tak, aby nám bylo v novém dočasném prostředí, co nejlépe. 

S sebou určitě berte dětem i sobě obuv vhodnou do tělocvičny. Dle zkušeností děti velké prostory tělocvičny milují a velmi rády vždy celou tělocvičnu několikrát oběhnou :-), tak ať je jejich ale i Váš pohyb po tělocvičně bezpečný. 

S sebou přibalte dětem samozřejmě i nějakou tu svačinku a pití v lahvičce, ať mohou v případě potřeby naplnit svá bříška. Pokud to jen trochu půjde zkusíme pokračovat v zavádění společných svačinek, tam, kde jsem je už realizovali, jsem měla dojem, že se toto společné stolování dětem líbí, ale sama nevím, jestli se mi podaří všechny mé představy v nových prostorách plně realizovat.

Pozitivní změnou bude i dočasné možné navýšení kapacit kurzů Mimicvičení a Zpívánek. Přijít tedy mohou i náhradníci a další zájemci o účast na kurzu, kteří vzhledem k prostorové kapacitě Volnočasového centra mohli chodit jen, když se uvolnilo místo.

Časy lekcí zůstávají pro Vás stejné, s tím, že v případě konání některé z již naplánovaných besed, budou lekce spojeny do jedné.

K drobnému posunu nejspíše dojde v rámci kurzu Batolátka, hýbejte se, kdy se bude začínat o 15 min později, tak abychom se pohodlně vystřídali s předchozími uživateli tělocvičny. 

Odpolední vzdělávání, besedy přednášky a ženské kruhy budou probíhat ve Volnočasovém centru, případně v jiném místě, dle konkrétní akce.

Pro přehlednost:

Pondělí – kurzy Mimicvičení Žabiček – 9:00 a 10:00

Středa – kurz Batolátka, hýbejte se – 10:15-11:00

Pátek – kurzy Zpívánek 9:00 a 10:00

Bude to pro nás sice něco jiného, než na co jsme zvyklí, nicméně věřím, že nám to přinese v rámci kurzů i nové možnosti, jak děti rozvíjet. Předpokládáme, že tento přesun potrvá maximálně do června 2022.

V případě potřeby a jakýchkoliv dotazů pište na naruc.hradiste@seznam.cz nebo volejte 606 175 662.


O PĚSTOUNSKÉ PÉČI


PRŮVODCE PRO ŽADATELE O PP (PDF, aktualizované vydání)


MÝTY O PĚSTOUNSKÉ PÉČI (PDF)


DĚTSKÁ PRÁVA

Každé dítě má svou hodnotu, důstojnost a práva. Protože jsou však děti bezbranné a zranitelné, potřebují právě ony, kromě lásky a porozumění, zvláštní péči, pomoc a ochranu.

Dětská práva se týkají všech dětí i nezletilých od 0 do 18 let. Zaručuje je Úmluva o právech dítěte.

Znáš svá práva? Slyšel jsi o nich? Ne? Tak se dívej a poslouchej…… 

Prezentace jsou věnovány dětem ve věku 6 – 8 a 8 – 12 let. 


PREZENTACE PRO DĚTI 6 - 8 LET


PREZENTACE PRO DĚTI 8 - 12 LET

VIDEA “HLASY DĚTÍ” o dětských právech

Více info o osvětovém projektu zde: http://www.hlasydeti.cz/