AKTIVITY V MNICHOVĚ HRADIŠTI

Centrum pro rodinu Náruč realizuje aktivity na podporu rodiny, rodičovských kompetencí, zdravého vývoje dětí a zdravých rodinných vztahů od roku 2015 i v Mnichově Hradišti. Děkujeme za podporu aktivit ze strany MPSV a města Mnichovo Hradiště.

Od 4.4. včetně jsou dopolední aktivity Centra pro rodinu Náruč v Mnichově Hradišti přesunuty do prostor Sokolovny v ulici V. Nejedlého 596 v Mnichově Hradišti.

Město Mnichovo Hradiště nás v souvislosti s příchodem ukrajinských občanů požádalo o uvolnění prostor Volnočasového centra do června 2022 pro účely dopoledních adaptačních programu pro ukrajinské děti. Tyto prostory jsou města a Náruč je zde pouze v pronájmu. Jako náhradu nám nabídlo prostory Sokolovny v Mnichově Hradišti. Jsem si vědoma, že názor na pomoc ukrajinským uprchlíkům je napříč společností různý, nicméně já i celá Náruč se stavíme na stranu dětí, které za situaci, ani rozhodnutí dospělých nemohou a pomoci se zvládnutím této veliké životní změny potřebují. V současné době se ve Volnočasovém centru schází 9 školních dětí, každý den mají rozvrh od 7-14 hodin, ale podle informací jich má být až 20. Prostory Sokolovny by pro účely této náhradní školní docházky nebyly vhodné a jiné prostory vzhledem k probíhající velké rekonstrukci MŠ v Mnichově Hradišti k dispozici nejsou. Město se nám vždy snažilo vycházet vstříc a naše aktivity podporuje i finančně, proto jsme se rozhodli prostory dočasně uvolnit.

V prostorách Sokolovny už fungujeme 2. týden, k dispozici máme veškeré vybavení, což vnímám jako pozitivní věc. Snažím se, aby nám bylo v novém dočasném prostředí co nejlépe. Teplo jsem už řešila a zařídila, aby se temperovalo už 1 hodinu před začátkem našich programů. Pokud by nestačilo a byla nám zima, určitě můžeme zařídit zvýšení teploty. Vedení Sokola se snaží vyjít nám ve všem vstříc.

S sebou určitě berte dětem i sobě obuv vhodnou do tělocvičny. Dle zkušeností děti velké prostory tělocvičny milují a velmi rády vždy celou tělocvičnu několikrát oběhnou :-), tak ať je jejich i Váš pohyb po tělocvičně bezpečný. 

S sebou přibalte dětem i nějakou tu svačinku a pití v lahvičce. Budeme pokračovat v zavádění společných svačinek, mám dojem, že se toto společné stolování dětem líbí.

Pozitivní změnou je, že nám prostory umožní dočasnou účast všech náhradníků na kurzu, kteří vzhledem k prostorové kapacitě Volnočasového centra mohli chodit, jen když se uvolnilo místo.

Časy začátků lekcí jsou lehce upravené, tak aby děti z první skupiny měly čas a prostor na společnou svačinku, vydechnutí a volnou hru:

Pondělí – kurzy Mimicvičení Žabiček – 9:00 a 10:15

Středa – kurz Batolátka, hýbejte se – 10:15-11:00

Pátek – kurzy Zpívánek 9:00 a 10:15

V případě konání některé z již naplánovaných besed, budou lekce spojeny do jedné.

Odpolední vzdělávání, besedy přednášky a ženské kruhy budou probíhat ve Volnočasovém centru, případně v jiném místě, dle konkrétní akce.

Je to pro nás sice něco jiného, než na co jsme zvyklí, nicméně věřím, že nám to přinese v rámci kurzů i nové možnosti, jak děti rozvíjet. Předpokládáme, že tento přesun potrvá maximálně do června 2022.

Od dubna 2022 začíná navíc nově fungovat jako kontaktní pracovník a koordinátor aktivit Mgr. Monika Muchková, mimo jiné poporodní dula, kterou začnete na programech potkávat stále častěji a bude se pro vás snažit snést vám modré z nebe 🙂

V případě potřeby, jakýchkoliv dotazů, zpětné vazby nebo i návrhu na zlepšení pište na naruc.hradiste@seznam.cz nebo volejte 601 392 382.PODPORA A PORADENSTVÍ


KONTAKT:

Monika Muchková – koordinátor a kontaktní pracovník

mnichovo.hradiste@naruc.cz

601 392 382

Volnočasové centrum

Zámecká 744, Mnichovo Hradiště

(vchod z boku budovy dřevěnou brankou)

Od 4. dubna 2022 až do odvolání dopolední aktivity přesunuty do budovy Sokolovny, ul. V. Nejedlého 596, Mnichovo Hradiště.ONLINE LEKCE 2020

ONLINE PŘEDNÁŠKY 2020

Dětství v době technologické – přednáška od Hrajeme si chytře

Jak pomoci dětem vyrovnat se se ztrátou – dětská psycholožka Mgr. Aneta Svobodová

Všímavá příprava na porod a šestinedělí – psychoterapeutka a lektorka Mindfulness Kasia K. Jedzoková

Jak nastavit hranice u nejmenších dětí – dětská psycholožka Mgr. Aneta Svobodová

Role prarodičů ve výchově – dětská psycholožka Mgr. Aneta Svobodová

Jak nepodlehnout vánočnímu shonu – psychoterapeutka a lektorka Mindfulness Kasia K. Jedzoková

Webinář první pomoc dětem – Společnost PRPOM, MUDr. Michal Macourek, MUDr. Lenka Kolerová

Návrat do práce po RD – stručný manuál – JUDr. Jana Seemanová


V současné době probíhají na území Mnichova Hradiště aktivity našich dvou projektů: DÁVÁME RODINÁM ŠANCI a NÁRUČ RODINÁM V MNICHOVĚ HRADIŠTI.

Činnost Centra pro rodinu Náruč, z. ú. je podporována městem Mnichovo Hradiště a dotačním programem Rodina a ochrana práv dětí MPSV.